Sık Sorulan Sorular

Sakarya Chip Tuning Teknolojinin gelişimi ile birlikte emisyon değerlerinin azaltılması, araçların daha uzun ömürlü ve sağlıklı çalışabilmesi için günümüzde elektronik kontrol ünitesi (E.C.U) kullanımı otomotiv üreticileri tarafından zorunlu hale gelmiştir. Chip Tuning işlemi, elektronik kontrol ünitesi içinde bulunan bazı paritelerin, müşterinin istekleri ve amaçları doğrultusunda yeniden düzenlenmesidir..
Sakarya Chip Tuning: Otomobil üreticileri, pazara sundukları araçların motorlarını belirli emniyet katsayıları dahilinde sonsuz ömür hesabı yaparak limitlemekte ve bu araçları dünyanın her yerinde, her koşulda kullanılacak şekilde üretmektedirler. Limitler dahilinde yapılacak bir uygulamanın aracınız için zarardan çok faydasını görebilirsiniz.
Sakarya Chip Tuning: İşlem süresi, araca ve uygulama tipine göre değişmekte olup, 1 - 3 saat arasında değişebilmektedir.
Sakarya Chip Tuning: Araca sonradan yaptığınız her uygulama aracınızın garanti kapsamı dışına çıkmasına sebebiyet vermektedir. Pratikte ise yapılan işlem görünmezdir. Bu sebeple aracın hata kayıtları silinirken ve ya benzer durumlarda görülemez.
Sakarya Chip Tuning:Günümüz otomotiv firmaları ürettikleri araçlardaki yazılımı iyileştirmek amacıyla güncelleme yoluna gitmektedirler. Bu sebepten dolayı, aracınız üzerinden performans yazılımınız silinmektedir. Güncel yazılımınızı tekrar düzenliyor ve aracınızın alıştığınız gücüne kavuşmasını sağlıyoruz.
Sakarya Chip Tuning: Uygulama yapılmadan önce aracınızın orijinal yazılımı kendi bünyemizde kayıt altına alınır. Bu sayede istediğiniz zaman aracınızı eski haline getirebilirsiniz.
Sakarya Chip Tuning: Çözüm Elektronik Yazılımları ile On Yılı aşkın bir süredir hizmet verdiğimiz Ağır Ticari araçların en büyük maliyetlerinden biri tabii ki de yakıt sarfiyatlarıdır. Tabiri caiz ise kontak kapatmayan bu araçlarda gerçekleştirdiğimiz Güç ve Tork artışı ile önemli oranda tasarruf sağlanmaktadır.
Sakarya Chip Tuning: Dünya üzerinde üretilen bütün turbolar maalesef bir gün bozulacaktır. Siz aracınızı standart yazılımı ile de kullansanız; metal parçalardan oluşan turbo ünitesi zamanla ısı ve gözle görünmeyen toz zerreleri ile aşınacak ve sonunda bozulacaktır. Bilinçli bir şekilde yapılan yazılımlar turbonun ömrünün kısalmasına etki etmez. Turbonun uzun ömürlü olması aslında kullanıcı ile alakalıdır. Tüm turbo araçların kullanım kılavuzlarında bulunan ama maalesef ülkemiz kullanıcılarının zahmet edip okumadığı ve uygulamadığı kullanım önerileri turbonun ve diğer motor parçalarının uzun ömürlü olmasını sağlayan en büyük ipuçlarıdır. Bunların başında aracın motoru ısınmadan motorun yüksek devirlere çıkartılıp agresif kullanılmaması, araç moto