Araç Beygir Yükseltme

Araç Beygir Yükseltme

Sakarya Chip Tuning Araçlarda yazılım ile beygir gücü yükseltmek son dönemlerde sıklık ile tercih edilen bir yöntemdedir. Bu yöntem hem başarılı sonuçlar meydana getirmekte hem de araç sahiplerinin az maliyet ile istedikleri sonuca ulaşmasına yardımcı olmaktadır. Yazılım ile beygir gücünü arttırmak için uygulanan birkaç yöntem bulunmaktadır. 

SUPERCHİPS UYGULAMASI
Araç üreticileri, ürettikleri aracın motorunu tasarlarken sadece performans üzerine düşünmezler aynı zamanda otomobilin yakıt ekonomisini, kalitesiz yakıt kullanılma ihtimalini, uygun olmayan kullanım koşullarını ve araç motoruna eksik veya kötü bakım yapılabileceği gibi birçok ihtimali göz önünde bulundurmaktadırlar. Bu gibi durumları göz önüne alan araç üreticileri karşılaşılabilecek bu durumlara karşı bazı önlemler almaktadırlar. Alınan bu önlemler araç motorunun performansını olumsuz yönde etkiler. Tam da bu nokta da superchips arabasının bakımını aksatmadan düzenli olarak yaptıran, yakıt tasarrufundan taviz vermek zorunda kalmadan, motoru yönetecek farklı bir yazılım sayesinde piyasa da bulunan birçok motor üzerinde %10 civarı tork ve güç artışının meydana gelmesini sağlar. 

APR UYGULAMASI
Apr yurt dışında VAG grup araçlarının en popüler Tuning firmasıdır. Apr firmasının geliştirmiş olduğu büyük turbo kitleri dünya çapında büyük ilgi görmektedir. Apr stage 3 kitleri herhangi bir işleme gerek duyulmaksızın kolay ve kısa süre içinde montaj edilebilmektedir. Apr stage 3 kitleri VAG gruba dahil olan araçlarınızdan alabileceğiniz problemsiz ve en yüksek performansın oluşmasına yardımcı olur. Apr firması aynı zamanda VAG grup araçlarının değişik benzin oktanlarına ve parça kombinasyonlarına sahip olduklarını göz önünde bulundurmuş ve hepsine özel chip tuning oluşturmuştur. Aracınızdan daha yüksek bir güç elde etmek istiyorsanız apr sayesinde benzin pompalarında yaşadığınız sıkıntı ortadan kalkacak ve istediğiniz güce sahip olacaksınız.
EVOLVE UYGULAMASI
Evolve BMW kullanıcıların vazgeçilmezi haline gelen bir chip tuning firmasıdır. Evolve firması tüm Avrupa araçlarına chip tuning üretmektedir. Egzoz headers ve carbon hava filtresi sistemlerinin uygulanmış olduğu Mercedes AMG modelleri ve BMW M serisi için özel olarak yazılım geliştiren evolve bu yazılımlar sayesinde araç beygirini yükseltmek için gerekli olan tüm malzemeleri sunabilmektedir. Evolve program ve kitlerinde ki başarıyı sahip olduğu araçları sorunsuz ölçebilen dinamometrelere borçludur.
DİESEL BOX TUNİNG UYGULAMASI
Diesel box tuning uygulaması sonucunda otomobillerin motor gücü yüksek oranda artmaktadır. Bu uygulama sayesinde yalnızca motor gücü artmıyor aynı zamanda araçta yakıt tasarrufu da sağlanıyor. Diesel box tuning sayesinde araçların yaklaşık %35 oranında motor gücü artmakta bunun yanı sıra %15 civarında araçlarda yakıt tasarrufu sağlanmaktadır.

Yorumlar (0)

Yorum Yazın